Ekonomia społeczna potrzebuje zakorzenienia w świecie wartości i zasad. Są to poza solidarnością – przedsiębiorczość, zaangażowanie, odpowiedzialność oraz pomocniczość.
Manifest Ekonomii Społecznej

Dobre praktyki przedsiębiorczości społecznej
aktualizacja: 09.11.2011

Ekonomię społeczną tworzą ludzie, którzy angażują się w nietypowe przedsięwzięcia, przecierają nowe szlaki i wyszukują nisze dla swoich działań. To ciężka praca, pełna wzlotów i upadków, ale ciekawych historii zakończonych sukcesem jest całkiem sporo!

Zapraszamy do czerpania inspiracji ze gromadzonych przez nas opisów dobrych praktyk przedsiębiorczości społecznej zarówno z Polski, Europy jak i Stanów Zjednoczonych.

Przede wszystkim polecamy najnowszą edycję Atlasu Dobrych Praktyk Ekonomii Społecznej, wzbogaconą i uaktualnioną (wszystkie zawarte w nim informacje zostały zebrane i zweryfikowane jesienią 2011 roku). Znajdą tu Państwo informacje, jak zdobywać fundusze na prowadzenie działalności społecznej, ile kosztuje rozpoczęcie działań, jak wykorzystać różne istniejące rozwiązania instytucjonalne i prawne, do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc.

Dobre praktyki ekonomii społecznej:

Zachęcamy do nadsyłania do nas informacji, opisów, prezentacji inspirujących dobrych praktyk przedsiębiorczości społecznej z całego świata.

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ

PATRONATY I WSPÓŁPRACA